השביתה הסתיימה – בלוג מורים חזר לאוויר – ומה הלאה…

היום (יום חמישי) נחתם הסכם שסיים את השביתה וחסך ממורים רבים מ"ביזוי" בית המשפט על ידי הפרת צווי המניעה.
היום גם חזר הבלוג לאוויר, לאחר שאתמול (באיזור שעה 20:00) הוא קרס מעומס גולשים.

ועכשיו, בתום השביתה, לאן הבלוג ממשיך מכאן? זה תלוי בכם!

"בלוג מורים" הוקם במטרה לתמוך במאבקם (המוצדק) של מורי ישראל לשיפור החינוך בארץ (דרך שיפור תנאי ההוראה של התלמידים וההעסקה של המורים). חברים שאלו אותי "אתה חושב שבאמת תוכל לעשות שינוי עם הבלוג?" ותשובתי הייתה "כמובן שלא". לא ציפיתי שהבלוג ישפיע ישירות על המאבק, היה לי ברור שזה לא יקרה. מה שכן קיוויתי הוא להמחיש לאנשים (רבים ככל האפשר) מה אפשר לעשות עם בלוג.

הרשו לי לחלוק איתכם מה הבלוג הצליח להשיג: בתוך פחות מחודש, בלוג-מורים הצליח לצבור 234 מאמרים שמורים כתבו מורים, אשר זכו לחשיפה של מעל 10,000 מבקרים שכל אחד מהם צפה בממוצע ב- 2.58 מאמרים.

חברי, דמיינו אילו במקום בלוג אחד היו במאבק הזה מאות בלוגים עם מאות אלפי קוראים. איך המדינה שלנו הייתה נראית אז? איך המאבק שלנו היה ניראה אז?

כשם שאנשים טובים לימדו אותי לומר – בלוג זה מערכת יחסים. ומערכות יחסים מאפשרות שיתופי פעולה, החלפת מידע, הפרייה הדדית – ויכולת להתאגד כקבוצה (גם למול ההנהגה של עצמה).

למי מכם שמעוניין לפתוח בלוג (ושם לפתוח את הפה), אפשר לעשות זאת תוך 5 דקות באחת הבלוגיות החינמיות ברשת (ההמלצה האישית שלי היא בלוגלי), לפתוח בלוג ולפתוח את הפה. ואם אתם מרגישים שאין לכם "מספיק מה לכתוב" או ש" אין לכם זמן ללמוד את זה". זה בסדר, בשביל זה אתם תמיד מוזמנים להוסיף-מאמר-בבלוג-מורים. תספרו לנו: מה קורה בחינוך, מה קורה אצלכם בבית הספר, מה אנחנו צריכים לדעת על החינוך בארץ, מה על התלמידים החלשים, על האלימות בכיתות, הפיספוסים וההישגים בשיטות ההוראה ובדינמיקה. איך הרפורמה מתקדמת אצלכם, האם קיבלתם את הבטחות האוצר – הרי לחלקנו פה איכפת מזה. תעזרו לנו לדעת שאתם שם ומה קורה אצלכם. וביום שבו נצטרך להתאגד שוב, למורים לא יעמוד בלוג אחד אלא אלפים.

ולמי שרוצה קצת סדר בראש, צירפתי לסוף הפוסט סרטון מקסים (של 3 דקות) שמסביר מה זה בלוג "in plain english".

לימודים מהנים !
שלכם,
טל גלילי.

עידכון: איתי בתגובות מתחת פיתח את הנושא של "האם לא עדיף בלוג קבוצתי על פני הרבה בלוגים מפוזרים". תשובתי הקצרה היא שזה אכן עדיף (בהקשר הספציפי שלפנינו). אך יש לי תשובה יותר ארוכה אותה כתבתי בבלוג שלי כאן.

5 תגובות בנושא “השביתה הסתיימה – בלוג מורים חזר לאוויר – ומה הלאה…

 1. איתי

  כתבת:
  "דמיינו אילו במקום בלוג אחד היו במאבק הזה מאות בלוגים עם מאות אלפי קוראים."
   
  נדמה לי שאמרתי לך פעם בשיחה אישית אבל חשוב שהמורים ישמעו:
  לדעתי המחשבה שלך שכמה שיותר בלוגים יותר טוב היא ממש לא הכיוון הנכון. כבר היום יש עומס עצום של בלוגים, זה גורם לכך שכל אחד מקבל מעט חשיפה, כי מעטים מאוד (כלומר אנשים כמוך) משתמשים בתוכנות RSS ללקט בלוגים אהובים עליהם או במנועי חיפוש לפי תגיות ללקט חומר מעניין בשבילם. 

  כדי שלבלוגים בישראל תהיה יכולת השפעה עדיף ללכת דווקא בכיוון ההפוך – בעצם בכיוון שבו בחרת כאן בבלוג מורים. 
  בלוג קבוצתי שיש לו הרבה כותבים והרבה קוראים. הרבה חומר שגורם להרבה קוראים לפתוח את האתר בבוקר בדיוק כמו שפותחים ווינט או הארץ. 

  תראה למשל את הבלוג האמריקאי המשפיע democratic underground  

  אז מורים יקרים, אם אין לכם בלוג – אל תפתחו עוד אחד – פשוט תכתבו לבלוג מורים ותביאו לכאן עוד קוראים ועוד כותבים.  

 2. פינגבאק: טל גלילי » ארכיון » מה עדיף למורים - בלוג-קבוצתי אחד גדול או רשת של ב

 3. פינגבאק: טל גלילי » ארכיון » מה עדיף למורים - בלוג-קבוצתי אחד גדול או רשת של בלוגים “קטנים” ?

 4. לידיעה

  כאשר תתבקשו בשנה הבאה לרכז מקצוע תוכלו לדרוש מהמנהלים שכר הוגן תוך עיגון מספר השעות שתקדישו בפועל וזאת בהסכם כתוב וחתום ביניכם. חסל סדר התשובה" זה מה שמשרד החינוך מקציב, –  

סגור לתגובות.