חומר קריאה למורה בשביתה: פרק א’ // מהאתר עבודה שחורה

שביתת המורים הנוכחית מביאה לאתר שלנו הרבה קוראים וכותבים חדשים מקרב המורים. אולי משום שזו שביתה שחלק ניכר מהפעילות סביבה מתרכז לראשונה ברשת האינטרנט, כולל בבלוגים של מורים ובלוגים למען מורים. מלבד איחולי ההצלחה במאבקכם והקריאה לשלוח לנו חומרים פרי עטכם, רצינו לדבר איתכם קצת על האתר שלנו ועל היום שאחרי השביתה, היום בו תחזרו בע”ה כמנצחים לבתי הספר ואל השגרה האפורה של העבודה והמשפחהאנו מאמינים כי מעבר להישגי המו”מ בין האוצר למורים, הישג חשוב ביותר של השביתה יהיה אם אתם המורים תמשיכו במעורבות הרחבה שלכם גם אחרי השביתה.

האתר שלנו נולד במקור כאמצעי לחץ פוליטי של אזרחים פשוטים, אבל בהדרגה הבנו שרוב האנשים בורחים מפוליטיקה, בגלל השחיתות, בגלל מאבקי האגו ובעיקר בגלל חוסר ההתאמה הכרוני בין הבטחות למעשים, מחלה של מפלגות בכל גווני הקשת הפוליטית.

האתר שלנו הפך בהדרגה לצומת המחבר בין השיח הפוליטי לשיח הפעילים החברתיים –שגם אתם נמנים עליהם היום. האתר הזה נועד להזכיר לפוליטיקאים את חשיבות הדיון הציבורי הרציני בנושאי חברה, כלכלה וסביבה. אך מהצד השני – הוא נועד להזכיר לפעיל החברתי ולכל אזרח שאכפת לו את החובה והזכות להיות מעורב פוליטית. כי הכל פוליטי.

ברשומות הבאות נספק לכם מעט מקורות מידע וחומר למחשבה, מהאתר שלנו, מאתרי מידע ומבלוגים מומלצים. נשמח אם תקראו ותגיבו.

למאמר המלא – לחצו כאן.